Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starym Targu od kwietnia 2020 r.
do września 2021 r. realizuje projekt pn. „Wzrost efektywności pracy GOPS w Stary Targ”.
Głównym celem projektu jest podniesienie efektywności działań Ośrodka Pomocy Społecznej w Starym Targu i zwiększenie podmiotowości odbiorcy pomocy poprzez wdrożenie w jednostce usprawnień organizacyjnych polegających na oddzieleniu pracy administracyjnej od świadczeń pracy socjalnej oraz usług socjalnych.
Projekt podzielony został na 3 poniżej opisane zadania:
Zadanie nr 1.
Przygotowanie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starym Targu do wdrożenia zmian organizacyjnych – w tym, przygotowanie GOPS do wprowadzenia zmiany jego funkcjonowania z uwzględnieniem pracy socjalnej oraz usług socjalnych i oddzieleniem ich od działań administracyjnych, obejmujących zarówno strukturę jednostki jak i jej organizację, a także stworzenie warunków umożliwiających wdrożenie zmian zgodnie z przyjętymi założeniami.
Zadanie nr 2.
Przygotowanie kompetencji pracowników do wdrożenia nowego modelu organizacyjnego
- niniejsze zakłada wsparcie szkoleniowe pracowników jednostki – planuje się organizację szkoleń doskonalących kompetencję i umiejętności kadry oraz ich zdolności interpersonalne w zakresie poprawy jakości usług.
Zadanie nr 3.
Wdrożenie zarządzeniem kierownika nowego modelu organizacyjnego – jest to kluczowe zadanie projektu, w ramach którego nastąpi wdrożenie wypracowanych w zadaniu 1 i 2 merytorycznych rozwiązań organizacyjnych.
Powyższe nastąpi poprzez wprowadzenie zmian organizacyjnych w dziale pomocy społecznej, w skutek czego pracę rozpoczną 4 stanowiska tj. Stanowisko ds. pierwszego kontaktu, Stanowisko ds. pracy socjalnej i usług , Stanowisko ds. pracy socjalnej i usług , Stanowisko ds. świadczeń przyznawanych decyzją.
Projekt realizowany jest ze środków Europejskiego funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020, Osi Priorytetowej II Efektywne polityki publiczne na rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.5 Skuteczna Pomoc Społeczna.